Kūrybinės Dirbtuvės

Šiemet „Dramokratija“ itin išaugo edukacine prasme - dalyvių laukia net trejos kūrybinės dirbtuvės su dramaturgais Theresia Walser iš Vokietijos, Michailu Durnenkovu iš Rusijos ir Gabriele Labanauskaite iš Lietuvos. Lektoriais iš užsienio džiaugiasi festivalio organizatorė Sigita Bukantaitė: „Šių metų tema - propaganda, tad dalyviai galės labai nuosekliai vystyti savo tekstus ir dirbti: ieškoti ribų, kur baigiasi interpretacija ir prasideda melas, savo kūriniuose aiškintis, kuo skiriasi nuomonė nuo fakto. Visi lektoriai turi skirtingas patirtis, tad tikimės, kad kiekvienas dalyvis ras patarimų, kuriuos po dirbtuvių išsineš ir vėliau pritaikys savo tekstuose.“

lapkr. 2, 2017

Gruodžio 4-8 dienomis dirbtuves ves lietuvių poetė, prozininkė bei dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė

Gabrielė Labanauskaitė – dramaturgė, kūrybinio rašymo dirbtuvių “Iš tylos” vedėja, LMTA dramaturgijos istorijos, teorijos ir rašymo dėstytoja. Klaipėdos universitete studijavo lietuvių filologiją ir suomių kalbą, Vilniaus universitete – visuotinę literatūrą. Stažavosi ir pagal studentų mainų programas studijavo Italijos, Suomijos, Graikijos, Anglijos universitetuose bei JAV, Niujorke.

spal. 20, 2017

Spalio 20-24 dienomis dramaturgų laukia dirbtuvės su rusų scenaristu Michailu Durnenkovu!

Michailas Durnenkovas yra scenaristas ir dramaturgas. Jis gimė 1978 metais, o jau 1995 m. Togliatti mieste tapo vienu iš Togliatti Naujosios Dramos mokyklos įkūrėjų. Be šio judėjimo neįmanoma įsivaizduoti naujosios rusų dramos paskutiniais dešimtmečiais. Be dramaturgijos, Michailas taip pat yra dirbęs santechniku, aktoriumi, inžinieriumi, teatro režisieriumi, televizijos žurnalistu. Įvairios gyvenimo patirtys padeda Durnenkovui laisvai rašyti apie skirtingus veikėjus – nuo pačio Stanislavskio iki keliautojų šiaurės ašigaliu. 2010 metais Durnenkovas baigė Maskvos Kinematografijos Universitetą. Nuo to laiko jis intensyviai dirba ir kine – kaip scenaristas ir net kaip aktorius.